سالها پیش ( تقریبا ۱۲ سال پیش) خواهرم اینا سفری داشتند به لبنان و سوریه !

خواهرم میگفت از اونا  شنیدیم که میگفتن که ما انتخابات ریاست جمهوری مون مثل ایرانی ها نداریم ! 

انتخابات مجلس هم همین طور !!

ولی عوضش در رفاه کاملیم !! 

حکومت مون بیمه مون رو کاملا رایگان کرده و همه مردم بیمه رایگان دارند ( نه این بیمه ای که

ایرانی ها دارند از اون بیمه هایی که همه چیزش مفته )  خونه بهمون دادند و از همه مهمتر کار و شغل رو برای همه مردم قراره داده و حقوق و همه چی بهمون میدن !

ولی درعوض حکومت ازمون خواسته در هیچ یک از کارهای مربوط به  ت دخالت نکنیم !

در عوض انتخابات ریاست جمهوری و مجلس اینا دخالت نمیکنیم !!

از اون سال تا الان دارم فکر میکنم ما تو همه انتخابات مشارکت کردیم که اندکی از مشکلاتمون حل

بشه و رفاه حاصل بشه ولی الان برعکس شده !

انتخابات بنظرم بهونه ای بیش نیست برای اینکه یه کلاه گشاد به سر مردم بزارنند و اگر کاندید 

مورد نظر شد رئیس جمهور بگن خودتون انتخاب کردین که اون شد رئیس جمهور !!

برای همین از کوچکترین حقوق ، که کمترینش همین اینترنت بود و هست دور کنن !!

من حاضرم مثل لبنانی ها / سوری ها یا هر کشور دیگه ی باشم و  تو هیچ انتخاباتی شرکت نکنم و به پای صندوق نرم بجاش خودم و خانواده و مردمم در رفاه باشیم !!

تی که سرمون رو گرم جنجال های انتخاباتی میکنه آخر سر هم ( با عرض پوزش) سر مردم

رو  شیره می ماله به درد لای جرز دیوار میخوره !!

دخالت در تی که ما را از حقوق اولیه یک انسان دور میکنه و فقط بهمون اجازه میده یه غذا

بخور نمیر ( اونم به بعضی ها اصلا این اجازه رو نمیده) داشته باشیم بازم به درد لای جرز دیوار میخوره !!

دخالت در تی که کودکان معصوم ما رو جزء بچه های کار میکنه به هیچ نمی ارزه !! 

بدا به حال اون ت !!

شما تو کدوم از دوره  ریاست جمهوری ایران دیدین به مقوله ی بچه های کار توجه کنند که باقی ریاست جمهوری ها توجه کنند !؟

تو هیچ دوره ای نبود و نیست از بس به مردم فشار اقتصادی اومده که بچه هامون هم از تحصیل انداخته و وارد بازار کار کرده !!

و روز به روز به این بازار بی رحمی اینگونه بچه ها اضافه میشن !!

به خدای احد و واحد همه انتخاباتات ایران مثل همند و یکی از یکی بدتر همون دیکته های نوشته

شده (حکومتون ) خودشون   رو سر مردم بی نوا پیاده میکنند !

حالا یکی با آرامش و کم کم اینکارو انجام میده و سر مردم رو میبرن و خون مردم رو تو شیشه میکنن !!

یکی هم  به تندی و گستاخی خیلی تند تند اینکارو انجام میده و دست مردم رو  از کوچکترین حقوق اولیه انسانی دور میکنن !!

و مردم ایران رو روز به روز ( عذر میخوام اینو میگم ) تو سری خور میکنند !! 

بیایم برای یکبارم شده کلاه خودمون رو قاضی کنیم ! بیایم تاریخ ایران  رو مرور کنیم ! 

آیا مگه نه اینکه ما انتخابات شرکت میکنیم که در رفاه باشیم ولی نیستیم !

ولی کشورهای دیگه انتخابات براشون زیاد مطرح نیست ولی مردمشون در رفاه هستند !!

کلا انتخابات بنظر من  یه نمایش فرمالیته است  و بس !

عنوان :انتخابات ولی خب میترسیم ف ی ل ت ر بشیم :)

++ 

خط نوشتاری این پست ریزه بعدا از حدود یک دو ساعت اصلاح میشه و درشت.

مشخصات

آخرین جستجو ها